JAK SE STÁT PROFESIONÁLNÍM INSTRUKTOREM?

Vzdělávací program Školy fitness profesionálů FISAF.cz s akreditací MŠMT ČR nabízí možnost stát se profesionálním instruktorem formou absolvování rekvalifikačních kurzů.  Účastí na našich školeních získáte nejen odborné znalosti na vysoké úrovni, ale i Osvědčení o rekvalifikaci na vázanou živnost nebo zkoušku z Profesní kvalifikace.

Naše škola má tradici již od roku 1997.

Získejte komplexní instruktorskou licenci - Živnostenské oprávnění

Pro činnost profesionálního instruktora absolvujte tři stupně našeho vzdělávacího programu (155 hodin) a získejte Osvědčení o rekvalifikaci (Živnostenské oprávnění) nebo Osvědčení o získání profesní kvalifikace, která je v souladu s nově platnými standardy Národní soustavy kvalifikací.

Chcete se dozvědět víc, chcete se vzdělávat, chcete se jen inspirovat?

Námi realizované kurzy vzdělávacího programu je možné absolvovat také pouze s cílem získání inspirace, znalostí i dovedností, tzn. bez zakončení zkouškou.

Registrujte se jako fitness profesionál

Absolventi našich rekvalifikačních kurzů si mohou zdarma vytvořit svůj profil v Českém registru fitness profesionálů, který je součástí České komory fitness. Zde si můžete také sjednat unikátní kompletní pojištění odpovědnosti za škodu při výkonu Vaší činnosti v oboru fitness - http://komorafitness.cz/clenstvi/.

Co je FISAF?

Náš vzdělávací program je garantován mezinárodní organizací FISAF International - The Federation of International Sports, Aerobics and Fitness (www.fisafinternational.com), jehož jsme členem.

1. STUPEŇ - ZÁKLADNÍ

FISAF Fitness Core - 55 hodin anatomie a fyziologie. Osnovy jsou v souladu s nově platnými standardy Národní soustavy kvalifikací a je předpokladem pro vstup do dalších stupňů našeho vzdělávacího programu.

2. STUPEŇ - POKROČILÍ

60 hodin teoreticko - praktické výuky z výběru 8 rekvalifikací: Instruktor Aerobiku, Instruktor Bodystylingu, Instruktor Fitness, Instruktor Jógy, Instruktor Pilates, Instruktor Základních pohybových aktivit dětí a mládeže, Instruktor Zdravotní tělesné výchovy a Trenér sportovního aerobiku.

3. STUPEŇ - WORKSHOPY

Jedno nebo dvoudenní worskhopy (10 nebo 20 hodin), které jsou určeny jak pro zakončení vybraného rekvalifikačního kurzu, tak i k rozšíření a prohloubení vašich aktuálních znalostí a přinášející novou inspiraci z oblasti fitness.

Rekvalifikační kurzy zakončené zkouškou z profesní kvalifikace

V současné době FISAF.cz nabízí tyto rekvalifikační kurzy jako přípravu pro Zkoušku z profesní kvalifikace: 1. Instruktor aerobiku (od 1.7. 2016) 2. Instruktor bodystylingu (od 1.4. 2016) 3. Instruktor pilates (od 1.4.2016) Více informací: http://www.narodnikvalifikace.cz/vyber-kvalifikace/profesni-kvalifikace/skupiny-oboru-39

MEZINÁRODNÍ DIPLOM

A protože jsme škola mezinárodní, umožníme Vám získání mezinárodního diplomu CERTIFIED INSTRUCTOR FISAF International platný v členských zemích FISAF. S platností od 20.4.2016 mají na složení mezinárodního E-testu nárok absolventi rekvalifikačních kurzů FISAF.cz, kterým bylo vystaveno Osvědčení k vystavení ŽL nebo splnili Zkoušku z profesní kvalifikace. Okruhy otázek pro splnění E-testu naleznete níže. Cena za složení mezinárodního E-testu vč. získání mezinárodního diplomu je 850,- Kč. Platnost mezinárodního diplomu je pouze na 3 roky. Podmínky pro prodloužení diplomu obdržíte spolu s mezinárodním diplomem.

Prodloužení mezinárodního diplomu

Držitelé stávajících mezinárodních diplomů dostanou prodloužení na základě splnění původně platných podmínek, nejdéle však do roku 2019. Další informace: jana.hubacova@fisaf.cz

Jste evidováni na Úřadu práce?

Pokud jste evidováni na Úřadu práce, zjistěte si možnosti rekvalifikace zdarma. Rádi Vám potvrdíme veškeré dokumenty pro získání dotace na Vaše vzdělání. U rekvalifikace, která je zakončená Profesní zkouškou požadujeme kurzovné uhradit předem ze strany zájemce, po úspěšném ukončení kurzu a úhrady kurzu od Úřadu práce  kurzovné v plné výši zašleme zpět absolventovi.
Více: jana.hubacova@fisaf.cz, tel.: 777 668 213.

VÍCE O ŠKOLE FISAF.CZ

Přečtěte si více o Škole fitness profesionálů FISAF.cz

KALENDÁŘ KURZŮ

Najděte si termín kurzu, který Vám bude nejvíce vyhovovat.

PROFESNÍ ZKOUŠKY

Termíny Zkoušek z profesních kvalifikací najdete na www.komorafitness.cz.

1. STUPEŇ: ZÁKLADNÍ

55 hodin výuky

Kurzy 1. stupně jsou základem vzdělávacího programu FISAF.cz a je nutné je absolvovat, abyste mohli pokračovat 2. stupněm ve vámi vybraném rekvalifikačním kurzu.  V případě, že máte vzdělání v oblasti anatomie a fyziologie získané v jiné škole není nutné FISAF Fitness Core absolvovat. Vaše znalosti budou ověřeny v krátkém testu z této oblasti. 

FISAF Jóga Basic

Základní kurz pro rekvalifikaci Instruktor jógy.

Zobrazit kurz →

2. STUPEŇ: POKROČILÍ

60 hodin výuky

Kurzy 2. stupně navazují na vaše znalosti z anatomie a fyziologie (FISAF Fitness Core a FISAF Jóga Basic) směrem k vybrané rekvalifikaci. Osnovy kurzů obsahují teorii i praxi, naučí vás vést skupinové lekce i individuální tréninky a připraví vás na cestu k vlastnímu podnikání v oblasti fitness.

3. STUPEŇ: WORKSHOPY

10 nebo 20 hodin výuky

Ve 3. stupni si absolvováním jednodenních či dvoudenních workshopů doplníte a rozšíříte znalosti např. o nové trendy nebo o cvičení s novými pomůckami formou praktických lekcí.  Workshopy jsou určeny jak pro instruktory z jiných škol, tak pro absolventy našeho vzdělávacího programu, kteří chtějí dokončit celý rekvalifikační kurz. K dokončení rekvalifikace je nutné absolvovat předchozí dva stupně + 40 hodin workshopů (jednodenní kurz = 10 vyučovacích hodin). 

Inspirace pro Vaše cvičení

Zásobník cviků pro cvičení s dětmi
Vytvořeno lektorkami projektu Děti na startu jako návod a inspirace…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 6.DÍL - Fit Senior
Poslední, šestý díl první části edice FISAF FITNESS COLLECTION, jsme…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 5.DÍL - Fit Děti
Pod názvem Fit děti naleznete opět 6 bloků, které pro…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 4.DÍL - Fit Kickbox ADK
Jeho hodiny jsou nabité neuvěřitelnou energií a jsou navštěvovány jak…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 3.DÍL - Fit Step
Třetí díl FISAF FITNESS COLLECTION je věnovaný step aerobiku. Jeden…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 2.DÍL - Fit Stretch
Pevnou součástí fitness aktivit po celém světě jsou i tzv.…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 1.DÍL - Basic Aerobic
V prvním díle nazvaném Basic aerobik Vás Katka Bímanová, Jana…
DVD Pilates pro těhotné
Pilates je příjemná, funkční a zdravotně bezpečná pohybová aktivita pro…
DVD Therapy Balantes
Program Therepy Balantes vychází z tzv. funkčního přístupu ke cvičení,…
DVD Basic Pilates
DVD je určené pro všechny, kteří se chtějí seznámit s…

FISAF International je mezinárodní nevládní organizace existující podle právního rámce zákona č. 116/1985 Sb. , O podmínkách činnosti organizace s mezinárodním prvkem, ve znění pozdějších předpisů. FISAF International je mezinárodní, nezávislá, demokratická a nevýdělečná federace věnována sportovnímu aerobiku, fitness a hip hopu, která rozvíjí aerobní a fitness průmyslu na mezinárodní úrovni. Rozvíjí svou silnou a stabilní základnu tím, že pokračuje v rozšiřování svojí činnosti, která poskytuje největší přínos pro co největší počet členů.

Mezi tyto činnosti patří:

 • sportovní aerobik, fitness a hip hop soutěže, vzdělávání a certifikace, komunikace, konvence a veletrhy, produkty a spolupráce

Cíle FISAF International je nastolit mezinárodní spolupráci mezi svými členy ve fitness odvětví a rozvíjet podmínky pro její úspěšnou expanzi v oblastech komerčních i nekomerčních aktivit, zejména: 

 1. v oblasti fitness nebo forem hip hop 
 2. v oblasti vzdělávání fitness profesionálů s důrazem na zlepšení služeb poskytovaných ve fitness odvětví, dále obecně preventivní činnost, na prosazování aktivní podpory pravidelného cvičení jako součásti zdravého životního stylu, nenahraditelnou součástí boje proti nadváhy, obezity a dalších civilizačních chorob.

Výhody mezinárodního diplomu:

FISAF International Instruktor Certification je uznáván a podporován v asi 30 zemích (FISAF International členských zemí) po celém světě. Vyvíjí vysoce kvalifikované instruktory pro fitness průmysl. FISAF International mezinárodní diplom je ceněn zaměstnavateli a spotřebiteli jako důkaz o kvalifikaci. Rozvíjí a podporuje vysoký mezinárodní standard v certifikacích instruktorů.

OKRUHY OTÁZEK PRO SPLNĚNÍ MEZINÁRODNÍHO E-TESTU:

 • Funkční anatomie                                                                              
 • Základní svaly a klouby
 • Kardiovaskulární a respirační systém
 • Principy a metody cvičebních programů
 • Vliv cvičení na tělo
 • Bezpečnost a první pomoc
 • Výživa a zdraví
 • Základy a cíle v oblasti mentálního zdraví
 • Aspekty motivační teorie, jež mají důležitost pro instruktory a trenéry
 • Látky a drogy ovlivňující sportovce
 • Úvod do strategie a managementu
 • Adolescence
 • Pohyb a zranění
 • Rozvoj sportovních a aerobních dovedností