STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM INSTRUKTOREM

Unikátní třístupňový vzdělávací systém Školy fitness profesionálů FISAF.cz s akreditací MŠMT ČR nabízí možnost stát se profesionálním instruktorem ve fitness oborech.  Našim klientům poskytujeme volbu mezi rekvalifikačními kurzy nebo workshopy a možnost neustálého osobního růstu. Získáte nejen odborné znalosti na vysoké úrovni, ale i Osvědčení o rekvalifikaci s celostátní neomezenou platností na vázanou živnost nebo Osvědčení  o získání profesní kvalifikace.  

Naše škola má tradici již od roku 1997, cítíme se spoluzodpovědní za zdravý národ, pohněme s tím společně!

1. STUPEŇ: ZÁKLADNÍ

FISAF Jóga Basic

Základní kurz pro rekvalifikaci Instruktor jógy.

Zobrazit kurz →

Získejte komplexní instruktorskou licenci - živnostenské oprávnění

Pro činnost profesionálního instruktora absolvujte tři stupně našeho vzdělávacího programu (155 hodin) a získejte Osvědčení o rekvalifikaci (živnostenské oprávnění) nebo Osvědčení o získání profesní kvalifikace, která je v souladu s platnými standardy Národní soustavy kvalifikací. Obě zkoušky mají celostátní neomezenou platnost. Velkou výhodou je, že kurzy můžete absolvovat postupně dle Vašich časových možností a také to, že celou rekvalifikaci neplatíte najednou, ale postupně. Jsme v tomto výjimeční oproti jiným školícím střediskům. Na cestu fitness profesionála Vás také vybavíme krásným tričkem s nápisem Instruktor FISAF.cz.

Chcete se vzdělávat, chcete získat praxi nebo se chcete jen inspirovat?

Námi realizované kurzy vzdělávacího programu je možné absolvovat také pouze s cílem získání inspirace, znalostí i dovedností, tzn. bez zakončení zkouškou a bez získání diplomu.

Česká komora fitness

Absolventi našich rekvalifikačních kurzů si mohou vytvořit svůj profil v Českém registru fitness profesionálů, který je součástí České komory fitness z.s.. Zde si můžete také sjednat unikátní komplexní pojištění odpovědnosti za škodu při výkonu Vaší činnosti v oboru fitness. Odkazy naleznete níže.

1. STUPEŇ - ZÁKLADNÍ (55 hodin)

Kurzy 1. stupně jsou základem vzdělávacího programu FISAF.cz a je nutné je absolvovat, abyste mohli pokračovat 2. stupněm ve vámi vybraném rekvalifikačním kurzu. V případě, že máte vzdělání v oblasti anatomie a fyziologie získané v jiné škole není nutné FISAF Fitness Core absolvovat. Vaše znalosti budou ověřeny v krátkém testu z této oblasti.

2. STUPEŇ - POKROČILÍ (60 hodin)

Kurzy 2. stupně navazují na vaše znalosti z anatomie a fyziologie (FISAF Fitness Core a FISAF Jóga Basic) směrem k vybrané rekvalifikaci. Osnovy kurzů obsahují teorii i praxi, naučí vás vést skupinové lekce i individuální tréninky a připraví vás na cestu k vlastnímu podnikání v oblasti fitness.

3. STUPEŇ - WORKSHOPY

Ve 3. stupni si absolvováním jednodenních či dvoudenních workshopů doplníte a rozšíříte znalosti např. o nové trendy nebo o cvičení s novými pomůckami formou praktických lekcí. Workshopy jsou určeny jak pro instruktory z jiných škol, tak pro absolventy našeho vzdělávacího programu, kteří chtějí dokončit celý rekvalifikační kurz. K dokončení rekvalifikace je nutné absolvovat předchozí dva stupně + 40 hodin workshopů (jednodenní kurz = 10 vyučovacích hodin).

PROFESNÍ ZKOUŠKA

V současné době FISAF.cz nabízí tyto rekvalifikační kurzy jako přípravu pro získání Osvědčení o získání profesní kvalifikace: 1. Instruktor aerobiku (od 1.7. 2016) 2. Instruktor bodystylingu (od 1.4. 2016) 3. Instruktor pilates (od 1.4.2016) Více informací: http://www.narodnikvalifikace.cz/vyber-kvalifikace/profesni-kvalifikace/skupiny-oboru-39

MEZINÁRODNÍ DIPLOM

A protože jsme škola mezinárodní, umožníme Vám získání mezinárodního diplomu CERTIFIED INSTRUCTOR FISAF International platný v členských zemích FISAF. S platností od 20.4.2016 mají na složení mezinárodního E-testu nárok absolventi rekvalifikačních kurzů FISAF.cz, kterým bylo vystaveno Osvědčení k vystavení ŽL nebo splnili zkoušku z Profesní kvalifikace. Okruhy otázek pro splnění E-testu naleznete níže. Cena za složení mezinárodního E-testu vč. získání mezinárodního diplomu je 850,- Kč. Platnost mezinárodního diplomu je pouze na 3 roky. Podmínky pro prodloužení diplomu obdržíte spolu s mezinárodním diplomem. Držitelé stávajících mezinárodních diplomů dostanou prodloužení na základě splnění původně platných podmínek, nejdéle však do roku 2019. Další informace: jana.hubacova@fisaf.cz Výhody mezinárodního diplomu: FISAF International Instruktor Certification je uznáván a podporován v asi 30 zemích (FISAF International členských zemí) po celém světě. Vyvíjí vysoce kvalifikované instruktory pro fitness průmysl. FISAF International mezinárodní diplom je ceněn zaměstnavateli a spotřebiteli jako důkaz o kvalifikaci. Rozvíjí a podporuje vysoký mezinárodní standard v certifikacích instruktorů. OKRUHY OTÁZEK PRO SPLNĚNÍ MEZINÁRODNÍHO E-TESTU: Funkční anatomie                                                                               Základní svaly a klouby Kardiovaskulární a respirační systém Principy a metody cvičebních programů Vliv cvičení na tělo Bezpečnost a první pomoc Výživa a zdraví Základy a cíle v oblasti mentálního zdraví Aspekty motivační teorie, jež mají důležitost pro instruktory a trenéry Látky a drogy ovlivňující sportovce Úvod do strategie a managementu Adolescence Pohyb a zranění Rozvoj sportovních a aerobních dovedností

FISAF INTERNATIONAL

Náš vzdělávací program je garantován mezinárodní organizací FISAF International - The Federation of International Sports, Aerobics and Fitness (www.fisafinternational.com), jehož jsme členem. FISAF International je mezinárodní nevládní organizace existující podle právního rámce zákona č. 116/1985 Sb. , O podmínkách činnosti organizace s mezinárodním prvkem, ve znění pozdějších předpisů. FISAF International je mezinárodní, nezávislá, demokratická a nevýdělečná federace věnována sportovnímu aerobiku, fitness a hip hopu, která rozvíjí aerobní a fitness průmyslu na mezinárodní úrovni. Rozvíjí svou silnou a stabilní základnu tím, že pokračuje v rozšiřování svojí činnosti, která poskytuje největší přínos pro co největší počet členů. Mezi tyto činnosti patří: sportovní aerobik, fitness a hip hop soutěže, vzdělávání a certifikace, komunikace, konvence a veletrhy, produkty a spolupráce Cíle FISAF International je nastolit mezinárodní spolupráci mezi svými členy ve fitness odvětví a rozvíjet podmínky pro její úspěšnou expanzi v oblastech komerčních i nekomerčních aktivit, zejména:  v oblasti fitness nebo forem hip hop  v oblasti vzdělávání fitness profesionálů s důrazem na zlepšení služeb poskytovaných ve fitness odvětví, dále obecně preventivní činnost, na prosazování aktivní podpory pravidelného cvičení jako součásti zdravého životního stylu, nenahraditelnou součástí boje proti nadváhy, obezity a dalších civilizačních chorob.

Podpora z Úřadu práce

Pokud jste evidováni na Úřadu práce, zjistěte si možnosti rekvalifikace zdarma.

Více informací →

Inspirace pro Vaše cvičení

Zásobník cviků pro cvičení s dětmi
Vytvořeno lektorkami projektu Děti na startu jako návod a inspirace…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 6.DÍL - Fit Senior
Poslední, šestý díl první části edice FISAF FITNESS COLLECTION, jsme…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 5.DÍL - Fit Děti
Pod názvem Fit děti naleznete opět 6 bloků, které pro…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 4.DÍL - Fit Kickbox ADK
Jeho hodiny jsou nabité neuvěřitelnou energií a jsou navštěvovány jak…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 3.DÍL - Fit Step
Třetí díl FISAF FITNESS COLLECTION je věnovaný step aerobiku. Jeden…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 2.DÍL - Fit Stretch
Pevnou součástí fitness aktivit po celém světě jsou i tzv.…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 1.DÍL - Basic Aerobic
V prvním díle nazvaném Basic aerobik Vás Katka Bímanová, Jana…
DVD Pilates pro těhotné
Pilates je příjemná, funkční a zdravotně bezpečná pohybová aktivita pro…
DVD Therapy Balantes
Program Therepy Balantes vychází z tzv. funkčního přístupu ke cvičení,…
DVD Basic Pilates
DVD je určené pro všechny, kteří se chtějí seznámit s…