JAK SE STÁT INSTRUKTOREM NEBO

FITNESS PROFESIONÁLEM S ŽIVNOSTENSKÝM LISTEM

Vzdělávací program FISAF.cz s akreditací MŠMT ČR nabízí v současné době získání znalostí jak se stát instruktorem nebo i fitness profesionálem s nárokem na vystavení Osvědčení k ŽL nebo Zkoušce z profesní kvalifikace pro 8 rekvalifikací. Kvalita našeho vzdělávání je zaručena dlouholetou zkušeností s pořádáním rekvalifikačních kurzů se špičkovými lektory - odborníky na danou problematiku. Naše škola má tradici již od roku 1997.

 • Námi realizované kurzy vzdělávacího fitness programu FISAF.cz je možné pouze absolvovat s cílem získání znalostí a dovedností, tzn. bez zakončení zkouškou a bez získání diplomu instruktora. Týká se především našich rekvalifikačních kurzů, pro které je nutné zakončení Zkouškou z profesní kvalifikace - načerpáte u nás informace i praxi pro její úspěšné složení. 
 • Pro činnost fitness profesionála s Živnostenským listem je nutné projít všemi třemi stupni vzdělávacího programu (155 hodin). Po jeho úspěšném zakončení závěrečnými zkouškami Vám vystavíme Osvědčení k vystavení ŽL. Dokladem fitness profesionála je i protokol o Zkoušce z profesní kvalifikace, na kterou Vás také připravíme. 
 • Všechny naše kvalifikace jsou také garantovány mezinárodní organizací FISAF International, jsou také plně podporovány Českou komorou fitness a Českým registrem fitness profesionálů. Absolventi našich kurzů v rámci 2. stupně získávají automaticky balíček pojištění odpovědnosti s Českou komorou fitness zs. pro odbornou činnost v oblasti fitness na 1 rok. Více informací zde.
 • A protože jsme škola mezinárodní, umožníme Vám získání mezinárodního diplomu CERTIFIED INSTRUCTOR FISAF International platný v členských zemích FISAF.  S platností od 20.4.2016 mají na složení mezinárodního E-testu nárok absolventi rekvalifikačních kurzů FISAF.cz, kterým bylo vystaveno Osvědčení k vystavení ŽL nebo splnili Zkoušku z profesní kvalifikace. Okruhy otázek pro splnění E-testu naleznete níže. Cena za složení mezinárodního E-testu vč. získání mezinárodního diplomu je 850,- Kč. Platnost mezinárodního diplomu je pouze na 3 roky. Podmínky pro prodloužení diplomu obdržíte spolu s mezinárodním diplomem. 
 • Držitelé stávajích mezinárodních diplomů dostanou prodloužení na základě splnění původně platných podmínek, nejdéle však do roku 2019. Další informace k mezinárodnímu diplomu podá manažerka vzdělávacích akcí Jana Hubačová, tel.: 777 668 213 nebo e-mail: jana.hubacova@fisaf.cz
 • 1

  1. stupeň: základní

  Celkem musíte absolvovat 55 hodin výuky z anatomie a fyziologie, atd.
 • 2

  2. stupeň: specializace

  Zde musíte absolvovat 60 hodin výuky pro vybranou specializaci (možnost z výběru 8mi rekvalifikací). Osnovy jsou u některý kurzů rozvrženy do 50 hodin výuky + 10 hodin hospitačních hodin).
 • 3

  3. stupeň: workshopy

  Absolvujete workshopy, které jsou buď jedno nebo dvoudenní. Jsou určeny pro zakončení vybraného rekvalifikačního kurzu. Workshopy jsou také určené pro certifikované intruktory nebo sportovně založenou veřejnost pro získání dalších znalostí a inspirace.
 • 4

  Rekvalifikační kurzy zakončené Zkouškou z profesní kvalifikace

  V současné době FISAF.cz nabízí tyto rekvalifikační kurzy jako přípravu pro Zkoušku z profesní kvalifikace: 1. Instruktor aerobiku (od 1.7. 2016) 2. Instruktor bodystylingu (od 1.4. 2016) 3. Instruktor pilates (od 1.4.2016) Více informací: http://komorafitness.cz/zkousky-z-profesnich-kvalifikaci-2016/.

stažený souborPokud jste registrovaní na Úřadu práce, rádi Vám potvrdíme veškeré dokumenty pro získání dotace na Vaše vzdělání. Více: jana.hubacova@fisaf.cz, tel.: 777 668 213.

 

VÍCE O ŠKOLE FISAF.CZ

Přečtěte si více o Škole fitness profesionálů FISAF.cz

KALENDÁŘ KURZŮ

Najděte si termín kurzu, který Vám bude nejvíce vyhovovat.

PROFESNÍ ZKOUŠKY

Termíny Zkoušek z profesních kvalifikací najdete na www.komorafitness.cz.

1. STUPEŇ: ZÁKLADNÍ

55 hodin výuky

Níže uvedené kurzy jsou prvním stupněm a je nutné je absolvovat, abyste mohli dokončit dvou-stupňové vzdělávání. Pokud jste jej ještě neabsolvovali, tak neváhejte a přihlaste se. Fitness Core je základním kurzem pro většinu kurzů. Tento první stupeň vzdělávání může být nahrazen jiným vzděláním podobného charakteru.

Fitness core

Tento základní kurz je nutný pro všechny kurzy 2. stupně (kromě jogy).

Zobrazit kurz →

Jóga basic

Základní kurz pro specializaci Instruktor Jogy.

Zobrazit kurz →

2. STUPEŇ: PROFESIONÁLNÍ

60 hodin výuky

Kurz pokročilého typu pracuje již s konkrétní specializací, ve kterém získáváte kompletní know-how a zkušenosti. Pro přihlášení na tento typ kurzu je nutné projít kurzem z 1. stupně.

Inspirace pro Vaše cvičení

DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 6.DÍL - Fit Senior
Poslední, šestý díl první části edice FISAF FITNESS COLLECTION, jsme…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 5.DÍL - Fit Děti
Pod názvem Fit děti naleznete opět 6 bloků, které pro…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 4.DÍL - Fit Kickbox ADK
Jeho hodiny jsou nabité neuvěřitelnou energií a jsou navštěvovány jak…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 3.DÍL - Fit Step
Třetí díl FISAF FITNESS COLLECTION je věnovaný step aerobiku. Jeden…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 2.DÍL - Fit Stretch
Pevnou součástí fitness aktivit po celém světě jsou i tzv.…
DVD FISAF FITNESS COLLECTION: 1.DÍL - Basic Aerobic
V prvním díle nazvaném Basic aerobik Vás Katka Bímanová, Jana…
DVD Pilates pro těhotné
Pilates je příjemná, funkční a zdravotně bezpečná pohybová aktivita pro…
DVD Therapy Balantes
Program Therepy Balantes vychází z tzv. funkčního přístupu ke cvičení,…
DVD Basic Pilates
DVD je určené pro všechny, kteří se chtějí seznámit s…

FISAF International je mezinárodní nevládní organizace existující podle právního rámce zákona č. 116/1985 Sb. , O podmínkách činnosti organizace s mezinárodním prvkem, ve znění pozdějších předpisů. FISAF International je mezinárodní, nezávislá, demokratická a nevýdělečná federace věnována sportovnímu aerobiku, fitness a hip hopu, která rozvíjí aerobní a fitness průmyslu na mezinárodní úrovni. Rozvíjí svou silnou a stabilní základnu tím, že pokračuje v rozšiřování svojí činnosti, která poskytuje největší přínos pro co největší počet členů.

Mezi tyto činnosti patří:

 • sportovní aerobik, fitness a hip hop soutěže, vzdělávání a certifikace, komunikace, konvence a veletrhy, produkty a spolupráce

Cíle FISAF International je nastolit mezinárodní spolupráci mezi svými členy ve fitness odvětví a rozvíjet podmínky pro její úspěšnou expanzi v oblastech komerčních i nekomerčních aktivit, zejména: 

 1. v oblasti fitness nebo forem hip hop 
 2. v oblasti vzdělávání fitness profesionálů s důrazem na zlepšení služeb poskytovaných ve fitness odvětví, dále obecně preventivní činnost, na prosazování aktivní podpory pravidelného cvičení jako součásti zdravého životního stylu, nenahraditelnou součástí boje proti nadváhy, obezity a dalších civilizačních chorob.

Výhody mezinárodního diplomu:

FISAF International Instruktor Certification je uznáván a podporován v asi 30 zemích (FISAF International členských zemí) po celém světě. Vyvíjí vysoce kvalifikované instruktory pro fitness průmysl. FISAF International mezinárodní diplom je ceněn zaměstnavateli a spotřebiteli jako důkaz o kvalifikaci. Rozvíjí a podporuje vysoký mezinárodní standard v certifikacích instruktorů.

OKRUHY OTÁZEK PRO SPLNĚNÍ MEZINÁRODNÍHO E-TESTU:

 • Funkční anatomie                                                                              
 • Základní svaly a klouby
 • Kardiovaskulární a respirační systém
 • Principy a metody cvičebních programů
 • Vliv cvičení na tělo
 • Bezpečnost a první pomoc
 • Výživa a zdraví
 • Základy a cíle v oblasti mentálního zdraví
 • Aspekty motivační teorie, jež mají důležitost pro instruktory a trenéry
 • Látky a drogy ovlivňující sportovce
 • Úvod do strategie a managementu
 • Adolescence
 • Pohyb a zranění
 • Rozvoj sportovních a aerobních dovedností