FISAF.cz Vás zve na

Workshop: 
TECHNIKA JÓGOVÝCH POZIC
A UPRAVOVÁNÍ V NICH

Navigace: Úvod \ Vzdělávací kurzy \ TECHNIKA JÓGOVÝCH POZIC A UPRAVOVÁNÍ V NICH

3. stupeň: WORKSHOP

Tento workshop je možné absolvovat samostatně nebo jako 3. stupeň vzdělávání pro získání živnostenského listu.

Cena školení: 2 500 Kč

Časová náročnost: 20 hodin

Školení probíhá v čase 9 - 17 hodin.

Charakteristika kurzu:

Často slýchám od budoucích učitelů a praktikujících jogínů všech stupňů pokročilosti, že by měli zájem věnovat se jednotlivým pozicím mnohem detailněji a praktičtěji, než bývá možné v běžných lekcích jógy nebo než je možné studiem literatury a videí. Proto chceme nabídnout jak budoucím učitelům jógy, tak praktikujícím jogínům tento víkend, kdy bude dost času pozice si předvést, vyzkoušet zaujímání ásan, setrvávání v nich i vystupování z pozice, bude čas i na přechody mezi pozicemi. Kromě slovního vysvětlování bude čas i na dopomoc dotykem v jednotlivých pozicích a na to, abyste si upravování v pozicích na sobě navzájem vyzkoušeli.

Víkend bude zaměřen na detailní rozbor techniky základních jógových pozic (cca 50 ásan, které patří do první série ashtangy a které jsou běžnou součástí sestav hathajógy a dynamické jógy). Půjde o to uvědomit si důležité prvky, které pozici tvoří, základnu pozice, postavení důležitých částí těla v pozici (pletenec pánevní a ramenní, horní a dolní končetiny, krk, hlavy, úhly a osy), postup při zaujímání pozice, práci v pozicích na úrovni propojení dechu a práce svalových skupin a na úrovni práce s energií, bezpečný odchod z pozice. To vše prohlubuje naše vnímání těla a mysli, zlepšuje koncentraci a zaměřenost do našeho vnitřního prostoru. Významně to ovlivňuje naše prožívání sebe sama v pozici a působení pozice na všechny úrovně naší bytosti. Uvědomíme si, jak ásana působí na naše tělo, na orgány a orgánové systémy, na naše emoce a energii. Může to napomoci k prohloubení vaší ásanové praxe, k pochopení obtíží, které mohou individuálně v pozicích nastávat a k hledání cesty, jak se s pozicí sžívat a obtíže postupně rozpouštět.

Nácvik upravování v pozicích bude pro Vás užitečný z hlediska vaší vlastní praxe, pro možnost vzájemné dopomoci mezi spolucvičícími a zejména pro prohloubení dovedností vás, kteří jógu učíte a setkáváte se s nejrůznějšími problémy a obtížemi u vašich žáku na lekcích. Chtěli byste se inspirovat, jak žákům pomoci na všech úrovních jejich ásanové praxe, jak slovním naváděním, tak jógovým dotykem? Chtěli byste konzultovat a prakticky si vyzkoušet to, nad čím přemýšlíte ve vaší praxi i při učení vašich žáků? Na to všechno bude během víkendu prostor.

Pro koho je kurz určen?

  • Workshop je určen široké veřejnosti.
  • Pro lidi, kteří chtějí získat živnostenský list a stát se profesionálem podnikatelem, tak musíte projít i předchozí dva stupně vzdělávání.

Proč se na kurz přihlásit?

  • Získáte nové zkušeností
  • Pomůže vám to v dalším lektorování i jiných sportů
  • Získáte nové kolegy z workshopu
  • Můžete si vyměňovat zkušenosti se zkušenými lektory
  • Získáte větší přehled

Lektorský tým:

Simona Horčičková
Simona Horčičková
Lektorka

„Představme si takové semínko, které v sobě nosí každý z nás. Pravidelnou jógovou praxí v nás začne toto semínko klíčit. Čím hlouběji do jógy pronikáme, tím si jeho přítomnost více uvědomujeme a lépe se o něj staráme. Čím lépe se staráme, tím více roste. Až jednoho dne zjistíme, že to malé semínko vyrostlo v statný strom plný blahodárné mízy, která má kouzelnou moc perfektní harmonie.“ Velkou inspirací jsou mi (kromě mých 3 dětí)  skvělí učitelé, jako je Katka Nováková, Martin Wagenknecht, Liana Sheintal, Mary Kane, Vyjay Kumar, David Swenson, Petra Visser  a mnoho dalších, které jsem měla to štěstí v životě potkat nejen u nás v Čechách ale i na krásné slunné Floridě.  Praktikuji Ashtanga yogu celým svým srdcem a na své cestě se o tuto radost s každým ráda podělím.

Martina Čechová
Martina Čechová
Lektorka

S sebou:

Psací potřeby, sportovní oblečení a obuv na cvičení a případně lehké občerstvení a pití.