INSTRUKTOR JÓGY

číslo akreditace: MSMT-29835/2021-4 - platnost do 4.2. 2025

Co se naučíte

Náš rekvalifikační kurz Instruktora jógy s 12ti letou tradicí v ČR je určen pro ty, kteří se chtějí stát zkušeným a kvalitním instruktorem jógy. Intenzivní a ucelené víkendy probíhají osobně. Jsme skupina maximálně 10 studentů, individuální přístup od začátku kurzu po závěrečné zkoušky. Kurz je určený pro zájemce, kteří jógu nevnímají pouze jako módní doplněk a tělocvik. Praktická a teoretické výuka je rozdělena do 9 hlavních bloků tak, abychom Vám předali ucelený základ, na který navážete svou osobní praxí a studiem. Cílem kurzu je schopnost vhledu sám/a sebe a vnímavosti jak v jogovém pohybu, dechu či prožitcích, tak aby byl lektor schopen vést tvůrčí lekce, sestavené pro jednotlivce nebo skupiny. Cena zahrnuje služby všech lektorů, studijní program, skripta sestavená na míru, osvědčení s akreditací po úspěšném zakončení kurzu. 

Vyžadujeme 80% účast v kurzu. Doporučujeme vzhledem k úspěšnému zvládnutí záverečné zkoušky výuku absolvovat na 100%. Z chybějící výuky je nutné se předem omluvit.

Minimální věk 18 let

Do kurzu jsou přijati všichni zájemci, kterým je minimálně 18 let, mají ukončené střední vzdělání dle Zák. č. 561/2004 Sb., Školský zákon, ve znění pozdějších předpisů. Podmínkou pro absolvování je již vaše osobní zkušenost s jógou např. na komerčních lekcích. 

Způsobilost pohybového aparátu

Ve vstupním dotazníku rekvalifikace účastník potvrzuje  způsobilost pohybového aparátu k vykonávání praktických cvičení a dobrý fyzická i zdravotní stav. 

Nejbližší termín školení

14. říjen 2023 - 28. duben 2024

14. - 15.10., 11. -12.11., 2.-3.12., 6.-7.1., 27.-28.1., 24.-25.2., 16.-17.3., 6.-7.4., 27.-28.4. 

Uzávěrka přihlášek je 14 dní před konáním kurzu!

Místo konání: 

Yoga a pilates studio, Turnovského 10, Praha 10

Cena kurzu:

21 600 Kč

Závěrečná zkouška

Závěrečnou zkoušku je nutné splnit do 12 měsíců od ukončení kurzu. Probíhá 2x do roka v prostorách Yoga & pilates studia a Praze 10. Přihlášky ke zkoušce na email: skolajogy@gmail.com.

Termíny 2023: 6. říjen

Přes závěrečnou zkouškou je nutné odevzdat 30 stránek závěrečné práce, práci odešlete 14 dní před zkouškou svému konzultantovi (lektorovi), který Vám ji odsouhlasí.  Ke zkoušce přineste svojí práci v tištěné podobě. Součástí zkoušky je odevzdání listu s potvrzenými (podepsanými lektorem) 10ti hospitačními hodinami. Zkouška je zpoplatněna částkou 600,- Kč. Pokyny k platbě obdržíte na emailovou adresu.

 • prezenčně
 • obdržíte diplom
 • 3 pokusy
 • Opravnou zkoušku je možné realizovat pouze 2x. Každá opravná zkouška je zpoplatněna částkou 1 000,- Kč.

Osnovy rekvalifikace

 • Anatomie a fyziologie
 • Dějiny a dnešní stav jógy
 • Základní filozofické koncepty jógy
 • První pomoc a zdravý životní styl
 • Sanskrtské názvosloví
 • Patandžaliho osmidílná stezka
 • Propojení anatomie jógy s ohledem na strukturu a funkci těla
 • Vedení a sestavení joģy pro skupinovou a individuální lekci
 • Techniky provádění pozic
 • Orientace v systému jógy pro specifické skupiny klientů

Kurzem Vás budou provázet

Lektorský tým

Instruktor jógy
Instruktor jógy
Instruktor jógy
Instruktor jógy

Co o nás říkají absolventi kurzu

Reference

S paní Hubačovou byla bezproblémová a rychlá komunikace. Je velmi milá a dotváří tak z celé party lektorů a zázemí kurzů. Lektoři v kurzu nám dali všichni odborné vedení a profesionální přístup. Za sebe bych hodnotila, že přístupem to přesahovalo rámec kurzu, působilo to na mě, že nám lektoři vytvářejí velmi přátelskou a bezpečnou atmosféru. Ani u jednoho lektora mě nenapadlo, že by v kurzu nebyl užitečný, nebo mi nepředal vůbec nic. Jsem velmi ráda, že jsem si k absolvování kurzu vybrala FISAF. Poznala jsem zde skvělé lektory, skvělé kolegy. Vedení lekcí a požadavky na studium nás jako skupinu stmelilo. Osobně mám pocit, že mě kurz mnohé naučil a dal mi spoustu nových poznatků. Určitě mě velmi obohatil na osobní rovině. Jsem velmi vděčná, že jsem zde potkala lektora Honzu Šorfa. Díky němu se má jógová praxe rozrostla o mnoho cenných aspektů, které mě posouvají dále i jako lektora.
Doporučuji všem, kteří praktikují jógu a chtějí nahlédnout a poznat vše co je jóga.
Tento kurz byl pro mne poznáním, že jóga není jen o rozbalení podložky a cvičení ásan, je to mnohem více – je to životní filozofie, souhrn pravidel, kterými by se člověk (nejen jogín) měl v životě řídit. Mnozí očekávali, že bude více jógové praxe; já zastávám názor, že na tomto základním stupni jsou tyto informace včetně základů anatomie zapotřebí. Tyto vědomosti jsou inspirací nejen pro ty, kteří chtějí jít cestou výuky jógy, ale i pro běžně praktikující.