Teens jóga - Workshop

Specializovaný workshop - teorie i praxe.

Přihláška do kurzu:

V položkách formuláře zaškrtněne vybraný termín školení. (v případě, že jsou položky prázdné, termín školení nebyl vypsán)

 

Termíny kurzu:

nemáme zatím vypsaný termín

 

Cena: 2 490 Kč

Časová náročnost: 10 vyučovacích hodin

Školení probíhá v čase 9 - 17 hodin.

Závěrečná zkouška: NE

Účastníci školení obdrží diplom o absolvování kurzu poštou.

Charakteristika:

Náctiletí projevují o jógu zájem. Zejména dívky ji chtějí cvičit samy od sebe, chlapce pak posílají rodiče, kteří se už nemůžou dívat na to, že se jejich dítě nedotkne rukou země nebo má ploché nohy.  Určitě v tom hraje roli i to, že spousta idolů teenagerů jógu cvičí a ze všech časopisů a webu na ně vykukují fotky neuvěřitelných pozic, které chtějí také umět. Možná je inspirují i maminky, které si účinky jógy vychvalují. Když se ale rozhodnou někam na jógu jít, nemohou najít tu pravou, která by je opravdu bavila. Možná někdy vyzkoušejí lekci, kam chodí rodiče. Ta je ale zaměřená na dospělé, takže kromě toho, že se takový mladý člověk objeví v sále plném „ starších“ lidí, se mu ani nepozdává jazyk lektora, který vše tak nějak prožívá. 

      Teenager prostě potřebuje trochu jiný přístup. To nejdůležitější, co mu jóga může přinést, je jistota v sama sebe, porozumění si. Poznat a pochopit své tělo, proměny, ke kterým vně i uvnitř dochází. Ale stejně tak, jako potřebuje tělo protáhnout, potřebuje také chvíli nic nedělat.  Nebýt lapeno mobilem či úkoly, ale jen tak si poležet a dovolit si nic nedělat a na nic nemyslet. K tomu krásně poslouží relaxace. 

      Pro tento druh jógy je třeba výjimečně citlivý lektor, který se nebude bát improvizovat a naslouchat. Leckdy se totiž může stát právě tou jedinou autoritou, kterou bude teenager v danou dobu uctívat. 

      Rádi bychom Vám poskytli inspiraci pro teens jógu. Poradíme Vám, jak lze stavět lekce pro teenagery, co je obyvkle baví a co ne. Kam se posunout z dětských říkadel a her. Zároveň také to, jakým cvikům by se vyvíjející tělo mělo vyvarovat a na co se naopak soustředit. 

 

S sebou:

Psací potřeby, sportovní oblečení a obuv na cvičení, případně lehké občerstvení a pití.

Lektorský tým:

Karolína Chudobová

O lektorce:

    Jógová praxe mě dovedla ke zjištění, že je ze všeho nejdůležitější být sám sebou, sám se sebou a být otevřený všemu, co přichází. 

     Zhruba před 20 lety jsem byla poprvé na lekci powerjógy. Navzdory obavám z nudy jsem byla příjemně překvapená a lapená. Powerjógu jsem si zamilovala. Následovalo 10 let objevování různých stylů a lektorů. Potom jsem se rozhodla posunout své znalosti na level instruktorský. Stala jsem se lektorkou a byla jsem opět na začátku.  

     Téměř 10 let vedu lekce, ale zároveň se stále učím. Přestože jsem začínala u dynamičtějších stylů, život mě přirozeně provedl přes těhotenskou, dětskou a teens jógu, okouzlila mě aerojóga, nějaký čas jsem vedla také hot jógu, jóga wheel a dance jógu a čím dál častěji se vracím k józe emoční. Ale stále si uvědomuji, že jóga je jen jedna. 

     Do lekcí zařazuji prvky automasáže, muzikoterapie a aromaterapie. Kromě jógy se věnuji africkému tanci ve skupině Ba-To-Cu a pronikám do umění Taichi. Prošla jsem výcvikem Mindfulness MBSR.

Jak kurz hodnotí účastníci školení?

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Místo konání:
Praha 10, Turnovského 2