FISAF.cz Vás zve na

INSTRUKTOR FITNESS

Navigace: Úvod \ Vzdělávací kurzy \ INSTRUKTOR FITNESS

AKREDITACE

ČÍSLO AKREDITACE

č.j.041/2016-50

PLATNOST

do 23. 6. 2019

2. stupeň: POKROČILÍ

Pro účast v kurzu je potřeba nejdříve absolvovat základní kurz Fitness Core. Tento kurz může být nahrazen předchozím vzděláním podobného charakteru.

Cena školení: 5 950 Kč

Absolventy akreditovaných vzdělávacích kurzů II. stupně budeme registrovat do Premium členství Českého registru fitness profesionálů, jehož součástí je i členství v České komoře fitness (získáte výhody členství v ČKF) a pojištění odpovědnosti fitness profesionálů při výkonu vaší činnosti. Všem již registrovaným členům České komory fitness s Premium členstvím poskytujeme slevu na kurzy II. stupně ve výši 1.000,- Kč.

Místo kurzu: Praha

Další informace Kateřina Bímanová, tel. 603 274 350

Časová náročnost: 60 hodin

(5 dní po 10 vyučovacích hodinách denně + 10 hospitačních hodin)

Kurzem provází zkušený lektor:

Aleš Vítek
Aleš Vítek
lektor

Závěrečná zkouška:

 • 1
  Teoretická část
  Písemný test
 • 2
  Praktická část
  Prokázat schopnost vést fitness trénink.
 • 3
  Bez úspěšného složení zkoušky nelze obdržet diplom instruktora.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen všem, kteří:

 • mají rádi sport a chtějí se věnovat..
 • se chtějí naučit jak pracovat s pohybovým aparátem
 • vést lekce jako lektor a předcvičovat
 • mají fyzickou zdatnost a dobrý zdravotní stav
 • mají zkušenost s vedeným fitness tréninkem jako klient

Do kurzu jsou přijati všichni zájemci, kterým je minimálně 17 let, a kteří buď:

 • složili zkoušky z kurzu FITNESS CORE 
 • nebo mají již kvalifikace III. třídy nebo II. třídy z jiné aerobik nebo fitness školy v ČR nebo v zahraničí. Dále studenti, kteří doloží diplom o ukončení studia na FTVS UK, PF UK obor tělesná výchova, LF UK obor fyzioterapie, maturitní vysvědčení střední zdravotnické školy či jiného vzdělání požadovaného charakteru - vše musí být doloženo příslušným certifikátem o ukončení studia.

Všichni výše uvedení však musí (kromě absolventů FITNESS CORE) úspěšně složit přijímací písemný test (z anatomie, fyziologie, první pomoci, základy výživy, atd.).

V rámci výuky není oficiálně povolena žádná absence. V případě zdravotních či jiných vážných důvodů je situace řešena individuálně se studentem.

Proč se na kurz přihlásit?

 • Naučte se pedagogicky vést lekce aerobiku
 • Začněte prakticky a tvořivě uplatňovat získané teoretické znalosti a praktické dovednosti.
 • Získejte diplom a staňte se plnohodnotným instruktorem.

Učební plán:

Diagnostika pohybového aparátu
Základní dovednost, kterou musí každý pořádný trenér znát. Naučíte se zde provádět diagnostiku zkrácených a oslabených svalů, správné držení těla a odhalit svalové disbalance. na základě toho pak můžete využít efektivní cvičební plány, které berou ohled na současný zdravotní stav klienta.

Sestavování cvičebního plánu 
Každý klient má nějaký cíl. Někdo chce hubnout, jiný zas nabrat svalovou hmotu. Naučíme Vás jak udělat trénink tak, aby bylo dosaženo cíle a spokojenost byla na obou stranách.

Anatomie lidského těla
Základ, díky kterému pochopíte funkce jednotlivých svalů v lidském těle. Naučíte se analyzovat jednotlivé pohyby a využít tyto znalosti k efektivním tréninkům.

Strečink
Ukážeme si, jak má správný strečink vypadat a proč ho nesmíme podceňovat. Vyzkoušíte si různé cviky na protažení jednotlivých svalových partií.

Zásobníky cviků
Kurz ukončíte s rozsáhlým zásobníkem cviků pro jednotlivé svaly a svalové skupiny. Od nejjednodušších po nejnáročnější. Důraz je kladen správnou techniku provedení cviku. Cvičit budeme na strojích, s činkami, s balančními pomůckami (například bosu, fitball, závěsný systém atd.), cviky s vahou vlastního těla.

Správné stravování
Zdravá výživa ke sportu prostě patří. Naučíme Vás zásady zdravého stravování a samozřejmě také dostanete informace o doplňcích výživy.