3 den výsledky MS Vídeň 2016

dospela-kategorie-po-vyhlaseni

Zahradníčková vybojovala  stříbro na MS ve sportovním aerobiku

Velká dramata se opět odehrála na mistrovství světa ve sportovním aerobiku ve Vídni, zejména v kategorii žen, v níž závodnice předvedly naprosto perfektní výkony. Zlato nakonec obhájila už po páté zkušená Australanka Allira Bull. Souboj s naší Kristýnou Zahradníčkovou byl velmi těsný, ta však nakonec veze domů skvělé stříbro.

Čeští závodníci byli velkými soupeři na Mistrovství světa ve sportovním aerobiku, fitness a Hip Hop Unite, které se konalo 18. až 21. října 2016 ve Vídni. S největším napětím byly  očekávány výkony v kategorii dospělých žen, v níž se držitelka zlata Australanka Allira Bull utkala s perfektně připravenou českou trojicí závodnic – Kristýnou Zahradníčkovou a Adélou Citovou z Fitness studia Louny, Terezou Kudláčkovou z AJC Ústí nad Labem, ale také se zkušenou belgickou závodnicí Lissou Van Brande. Titul díky propracované sestavě získala znovu famózní Allira Bull, Kristýna Zahradníčková postoupila o jednu příčku, kdy bronz z minulého mistrovství proměnila ve stříbro. Její výkon byl naprosto bezchybný, což k prasknutí plná hala ocenila velkým aplausem. Trojici medailistek pak uzavřela Belgičanka Lissa Van Brande. Naše Adéla Citová za svou finálovou sestavu obdržela bouřlivý potlesk (a to nejen z řad českých fanoušků) a získala speciální cenu sympatie.

Tria zachránil svou účastí trenér

Zajímavostí na mistrovství byla také změna ve startovní listině dospělých trií, kdy kvůli zranění nenastoupila Katka Smíšková z Fitness Centra Báry a Hanky Šulcové a místo ní se během víkendu (!!) sestavu naučil Brenton Andreoli, australský závodník a zároveň trenér, který v tomto klubu působí. V týmu společně s Eliškou Fajfrlíkovou a Adélou Zankelovou si právem zasloužili bronzovou medaili.

Své prvenství v seniorské kategorii vybojovala děvčata z Fitness studia Louny (Veličková, Citová, Martinovská), které jsou pro letošní rok jak mistryně ČR, tak i Evropy a světa.

Ve fitness týmech mezi sebou bojovaly jak v aerobiku, tak ve stepech, ruské a české týmy.

Titul mistryň světa si v dospělé kategorii Aerobic Group Performance odváží do Havířova děvčata z klubu Maniak Aerobik Havířov, druhé místo patří Fit studiu D Praha a třetí MW Gymnastické škole Mladá Boleslav.

Juniorka Kudláčková zlatá na MČR i MS

Bouřlivá atmosféra a spousta aplausu za perfektní sestavy českých závodníků provázelo i finále v kategorii juniorů i kadetů. Diváci ocenili dramatický souboj mezi ruskými a českými týmy ve fitness a s australskými a belgickými ve sportovním aerobiku. Velké ovace si vysloužila čerstvá mistryně ČR v juniorské kategorii – Karolína Kudláčková ze Studia K Barrandov. Pod vedením trenérky Terezy Zámostné ve Vídni poprvé dosáhla na zlatou medaili. Loni přitom na světovém šampionátu na Martiniku získala 5. místo a letos do Vídně odjížděla ze čtvrté nominované pozice jako náhradnice za Viktorku Prokopovou. Karolína se ukázala jako velká bojovnice, protože ji od začátku šampionátu trápilo zranění kotníku. Ani to jí nezabránilo předvést perfektní výkon, a zlato si odváží právem.

Úspěchy na MS ve Vídni slavil také juniorský fitness tým, soutěžící v aerobic grande, z klubu Fitness center Báry a Hanky Šulcové, který si již potřetí vysloužil titul mistrů světa.