Jak se daří závodníkům a trenérům v AK Olomouc?

AK Olomouc

Nová sezóna, hudby hotové, dresy ušité, sestavy poskládané. Pak přišla opatření, zákaz závodů a potom i tréninků.

Během první vlny jsme natáčeli videa, která jsme dávali na Instagram a Facebook, aby dívky mohly cvičit, kdy se jim to hodí. Každá skupina dostala ještě od svého trenéra vypracovaný tréninkový plán, který dívky plnily,

sděluje Michala Schwarzová, trenérka AK Olomouc

Přišlo rozvolnění, pár závodů a zase museli zavřít. Během října rozjeli online tréninky jak pro závoďáky, tak i pro přípravky přes platformu ZOOM.

Momentálně dívky trénují 2x týdně. Tréninky skládáme tak, aby to bylo pro dívky pestré a zábavné. Nejen dívky, ale i všechny příznivce AK Olomouc se snažíme během celé pandemie motivovat k pohybu pomocí různých výzev a soutěží na našem Instagramu.

Začátky byly složitější, než se všichni zorientovali v ZOOMu, takže na prvních trénincích zněly vždy věty typu: „slyšíte mě?“ „Řekněte někdo něco, ať vím, že nám to funguje.“

Trenéři, rodiče i děti se rychle adaptovali na nové online prostředí a jediné problémy, které teď řešíme, jsou to, že se někomu sekne obraz nebo vypadne kamera. Na druhou stranu díky kamerám a tomuto režimu vidíme, mimo jiné i to, jaké mají dívky domácí mazlíčky. A můžu potvrdit, že je to někdy zábava, zvláště když posilujeme a před kameru si sedne kočka, takže vidím pouze kočku olizující obrazovku.

Samozřejmě nám všem chybí kontakt s dívkami i s ostatními trenéry, ale snažíme se myslet pozitivně a pozitivní myšlení předávat i holkám a motivovat je, ať na sobě makají nejen během online tréninků, ale i ve svém volném čase.

Aerobik klub Olomouc
Ing. Michala Schwarzová

AK Olomouc
Denisa Sládková
Office asistentka FISAF.cz
Komentáře