Herzánová je mistryní světa v aerobiku

Poděbrady – DOMINIKA HERZÁNOVÁ z Poděbrad, která v současné době trénuje v pražském klubu Corridoor Jakuba Strakoše, se po dodatečné nominaci dostala na Mistrovství světa ve sportovním aerobiku na Martiniku. V kategorii trio se Sabinou Juránkovou a Terezou Strejčkovou zvítězily a mohou se pyšnit titulem mistryně světa. „Je to krásný pocit, ale stále tomu nemohu uvěřit,“ řekla mimo jiné v rozhovoru mladá sportovkyně z lázeňského města.

MISTRYNĚ SVĚTA. Dominika Herzánová z Poděbrad (uprostřed) se spolu se svými kolegyněmi Sabinou Juránkovou a Terezou Strejčkovou získala zlatou medaili na mistrovství světa v Martiniku

MISTRYNĚ SVĚTA. Dominika Herzánová z Poděbrad (uprostřed) se spolu se svými kolegyněmi Sabinou Juránkovou a Terezou Strejčkovou získala zlatou medaili na mistrovství světa v Martiniku

V Martiniku jste se stala mistryní světa. Jaké to je být světovou šampionkou?

Je to krásný pocit, ale stále tomu nemohu uvěřit.

Co vám běželo v hlavě ihned po závodě a na stupních vítězů?

Při vyhlašování už ani nevím, na co jsem myslela, přály jsme si jen udržet výsledek z prvního kola. A když vyhlásili australský tým na druhém místě, vypukla obrovská radost, protože první místo už bylo jen naše.

Vy jste byly na prvním místě už po prvním kole. Co jste si po tomto kole říkaly?

Říkaly jsme si, že to zatím nikde nebudeme rozhlašovat. Potom jsme se co nejvíc motivovaly, abychom mohly podat co nejlepší výkon.

Měly jste před druhým kolem nebo vůbec před celým mistrovstvím trému?

Jelikož jsme na Martiniku byly čtyři dny před závody kvůli aklimatizaci, užívaly jsme si sluníčka a moře, chodily trénovat a tréma nastala až v samotný den závodu.

Před šampionátem jste musely sestavu pozměnit. Bylo to hodně hektické?

To tedy bylo. Jelikož jsme musely na rychlo sestavu udělat skoro celou novou, přidat na obtížnosti a udělat ji celkově zajímavější, byl to mazec, celý měsíc jsme trávily v tělocvičně a pracovaly na zdokonalení sestavy a synchronu, který je v této disciplíně nejdůležitější.

Kdo patřil mezi vaše největší soupeřky? A znaly jste vůbec soupeřky?

Všechny soupeřky byly výborné, ale australské týmy jsme neznaly a těch jsme se bály nejvíce. Švýcarky a Němky jsme znaly již ze závodu Winterthur ve Švýcarsku, takže jsme čekaly, co předvedou na ploše.

Jaká byla při vašich vystoupeních atmosféra?

Atmosféra byla opravdu nepopsatelná. Přišli se na nás podívat místní obyvatelé, kteří stáli, tleskali a křičeli, jak nejvíc to šlo. I to nám hodně pomohlo, sestavu jsme si naprosto užívaly a zacvičily, jak nejlépe to umíme.

Vy jste navíc startovala v kategorii jednotlivkyň, kde jste skončila na šestém místě. To je jistě také velký úspěch…

To určitě ano, jelikož jsem byla nominovaná jako náhradnice. Mým přáním bylo dostat se aspoň do semifinále a nakonec jsem se probojovala mezi osm finalistek a bylo z toho šesté místo.

Je horší startovat samostatně nebo ve trojici?

Každá kategorie má své výhody a nevýhody. V singlu jedete sám za sebe, takže když něco pokazím, můžu se zlobit jen sama na sebe. Ale když jedete trio, tak to už jedete za tým, každou chybičku odnese celý tým. Výhodou je, že se můžete o sebe opřít a nejste na ploše sám.

Vy se od příští sezony přesouváte do kategorie juniorské, takže v tomto složení už nebudete vystupovat. Není vám to líto?

Líto mi to je, ale trenér hledá další varianty, s kým bych mohla v triu být a singl ten pojedu určitě. Do juniorské kategorie se už moc těším.

Co na váš úspěch říkali vaši nejbližší a kamarádi nebo kolegové z pražského oddílu?

Kdo nám úspěch přál, radoval se s námi a posílali pozdravy a přání za oceán a za to všem moc děkuju. A v pražském klubu nám posílali video přání, které nás moc potěšilo.

Jaké budou nyní vaše sportovní cíle?

Příprava pro juniorskou kategorii je daleko náročnější a od toho se budou odvíjet i tréninky, nácviky nových prvků, jako třeba pády, kliky na jedné ruce a celkové zrychlení sestavy. A cíle? Určitě se udržet na postu finalistek v této kategorii.


Zdroj: http://nymbursky.denik.cz/ostatni_region/herzanova-je-mistryni-sveta-v-aerobiku-20151216.html

Denisa Sládková
Office asistentka FISAF.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů