Jirka Gruntorád: Nepostradatelní, aneb aerobik žil, žije a bude žít!

Když jsem s kamarádem a kolegou Davidem Hufem připravoval v březnu akci v Českých Budějovicích pro seniory, říkal mi: „Rezervuj si 7. listopad – bude show a to velká“!  Udělal jsem si tedy poznámku a čekal, co se bude dít. Postupně jsem se dozvídal více informací a začínal jsem tušit, že sedmý listopad roku 2015 bude, co se aerobiku týká, velký. A byl!

Abych vám přiblížil přes pár řádek atmosféru – představte si, že se něčemu věnujete více jak dvacet let. Poznáte v tomto prostředí spoustu lidí, kdy se každý za ten čas někam posunul, vrhnul se třeba na jiný směr, ale v jádru všem srdce bije pro zdravý pohyb na 32 dob – aerobik! A skoro všichni kolem tohoto fitness směru se sejdou na jednom místě.

www.nepostradatelni.cz

Když jsem dnes přijel do sportovní haly jedenáctka, nestačil jsem všechny zdravit, protože se opravdu sjela snad celá aerobiková parta ze všech koutů České republiky. Ti hlavní ale byli David Huf, Vladimír Valouch, Vašek Krejčík, Jakub Strakoš, David Holzer a Pilates guru v České republice Daniel Müller.

Na místě jsem byl hodinu a deset minut před začátkem. Kupodivu už byla hala z více jak poloviny zabraná ručníky, lahvemi, apod. Prostě každý chtěl mít místečko co nejblíže podiu. Prezence proběhla snad za dvacet sekund. Šatna, převlečení a pak už jen čekat než to všechno vypukne. Někdo trávil čas do začátku u partnerů akce  – například firmy Nutrend, Salming nebo Koučink Centrum. Někdo ťukal do mobilu a mnoho z nás – aerobik veteránů – se zdravilo, probíralo, jaké to bylo, je a doufáme, že bude!

  • 9.00 hala plná tak akorát, aby se dalo v klidu cvičit.

Pak už to šlo ráz naráz. Start obstaralo dětské vystoupení Hip Hop show by Top Secret. Hned na to pár informací o programu, partnerech akce a šlo se na první lekci – trio Valouch, Strakoš, Holzer. Parádní taneční choreografie, která končila vzpomínkou na člověka, který mnoho z nás nakopnul k vyšším výkonům,Dimitrise Koutrase. Finále jsme si dali na jeho finálovou skladbu z roku 1998. Dimitrisi, zdravíme do aerobikového nebe!

Druhá hodina byla hoooodně energeticky náročná. Popis, který vysvětlí vše: David Huf, kickbox aerobik, více jak hodina času, tempo maximální, flákání zakázáno. Je vám jasné, že ani jedno spodní prádlo nezůstalo suché – myslím od potu! (smích) David to dal na 1*, a to i přesto, že ho včera stihla chřipka.

Po přestávce následovala hodina s člověkem, kterého spíše známe poslední dobou jako guru Power Yogy, ale ano, Vašek Krejčík nejenom že cvičil sportovní aerobik, ale i lektoroval Dance lekce. Osobně si Vaška pamatuji poprvé z roku 1996. Moje první velká akce, sportovní hala České Budějovice, 300 bab a Jirka. Na podiu Vašek Krejčík a Jana Havrdová. Mimochodem i Janča nechyběla dnes na Nepostradatelných. Stejně tak jako Radka Hanáková, Helena Jarkovská, Olga Šípková a mnoho dalších. Vašek kouzlil, kouzlil a po dvanácti letech vykouzlil taneční párty choreografii.

Následovala obědová pauza, kterou vyplnila akce partnerů a na scénu přišel Müller, Dan Müller! Kdo znáte Dana, víte, že je perfekcionista, takže hudba, metodika učení, choreografie, hudba, vše na výbornou. Další výtečná Dance lekce.

Poté se schylovalo k velkému překvapení – společné choreografii. Ještě před tím ale vystoupila parta mužů v trošku netradiční disciplíně TWERKU. Následoval start společné choreografie Nepostradatelných. Tu hudebně doprovázel beatbox by EN.DRU. Myslím, že nemá cenu popisovat, co se dělo…makalo, tančilo, užívalo, potilo, řvalo na maximum.

Poslední lekce pak patřila Vaškovi a jeho Cooldown&Power Yoga dreams. Nádherné zklidnění na závěr, abychom zítra vstali z postele. Přeci jenom málokdo se dnes šetřil a všichni makali na plné otáčky.

Co říci závěrem…

Jen, že akce se mimořádně povedla. Po dlouhé době jsem na takovémto cvičebním maratonu viděl, že hodinu dokončili všichni, kdo ji začali cvičit. Ano, pro někoho oproti dnešnímu trendu trochu retro Dance aerobik. Ale! Hlavním cílem bylo zavzpomínat, zacvičit si, užít si to, a to se povedlo více než skvěle.

Co mne osobně těší, že jsem na akci viděl mnoho generací slečen, žen a dam. Což značí jediné – aerobik, žil, žije a … bude žít!

Přeji všem jen to neeej a doufám, že z akce máte stejné pocity jako já…

Zdroj: http://www.aerobic.cz/aerobik-clanky-archiv/jirka-gruntorad-nepostradatelni-aneb-aerobik-zil-zije-a-bude-zit/

Denisa Sládková
Office asistentka FISAF.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů