Pořád se snažím být skromná

Adéla Citová, sportovkyně Lounska 2018, je i v roce 2019 největší favoritkou na vítězství. Obhájila totiž nejen tuzemský šampionát ve sportovním aerobiku, ale i ten světový. Navíc poprvé v životě vyhrála mistrovství Evropy. Veleúspěšný rok mladičká „sympaťanda“ vyšperkovala složením maturitních zkoušek.

Máte za sebou další úspěšný rok. Řekl bych, že se do puntíku splnilo vše, co jste si přála. Je něco, s čím jste nespokojená?

Když si to takhle zpětně uvědomím, tak máte pravdu, že to byl opravdu úspěšný rok. Bála jsem se maturity a závodů dohromady, ale zvládla jsem to a jsem spokojená.

Nakolik vás vaše triumfy změnily? Jestli vůbec? Dáváte si třeba víc pozor na lidi, aby se na vás „nepřisáli“ ti, kteří by parazitovali na vaší slávě?

Nikdo na mě neparazituje, protože mě lidé buď neznají, a nebo znají, ale jsou to moji kamarádi, trenérka nebo rodina, takže tohle je úplně v pořádku. Já doufám, že mě výhry nijak nezměnily. Pořád se snažím být skromná a vážit si všeho, co dostanu nebo čeho dosáhnu. Myslím si, že mě toto naučila i řada mých proher, kterých bylo nespočet a ze kterých jsem se musela vyhrabat, abych mohla být tam, kde jsem.

A nakolik se změnilo vaše soukromí? Poznávají vás víc lidé na veřejnosti? Rozdáte více autogramů?

Moje soukromí zůstalo stejné. Občas pošlu nějaký dopis s podepsanou fotografií nebo na závodech se podepíšu malým fanynkám. Jinak je vše jako dřív.

Jaké budete mít sportovní cíle pro rok 2020?

Stejné jako každý rok. Zúčastnit se všech závodů a přivézt z nich samozřejmě nějaké medaile.

Jak to máte se studiem? Budete zvládat studium a sport?

Je to docela náročné. To vidím už teď v prvním semestru. Ale říkám si, že to zvládli všichni přede mnou, tak já to zvládnu také.

V únoru se koná další vyhlašování ankety Deníku. Stačila jste sledovat, kteří sportovci z Lounska měli úspěšný rok? Komu vy byste dala svůj hlas?

Trochu jsem sledovala a musím říct, že nezávidím těm, kteří to musí rozhodovat. Já osobně nemám jednoho přesného favorita, protože nevím, jak mám hodnotit tak odlišné sporty. Ale ať vyhraje kdokoliv, tak si to určitě zaslouží.

TISK – Žatecký a Lounský deník – Extra

Denisa Sládková
Office asistentka FISAF.cz
Komentáře