2 den ME 2016 – Karlovy Vary

Druhý den ME v aerobiku byl ve znamení zlatých kadetů i juniorů,

oslnila nová česká posila dospělých žen Adéla Citová

Atmosféra druhého dne evropského šampionátu ve sportovním aerobiku  ve Spa hotelu Thermal v Karlových Varech byla nepopsatelná, a to zejména při ženském závodu, kdy porotu i přihlížející veřejnost oslnila česká závodnice Adéla Citová. Letos poprvé nastupuje a závodí v dospělé kategorii a za své vystoupení sklidila ovace a jednoznačně potvrdila své prvenství z českých nominačních závodů. Svou kategorii dnes zahájily také fitness týmy a v základních kolech se předvedly nejen ženy, ale i tria. A čeští kadeti a junioři vezou domů pyšně 13 zlatých medailí!

Kongresový sál Spa hotelu Thermal byl zaplněn do posledního místa, kdy diváci očekávali dramatické finále kategorií kadetů a juniorů. Do Varů vyrazilo mnoho fanoušků a přátel aerobiku. Všichni finalisté podali úžasné výkony, při finále byla krásná atmosféra a vyhlášení již byla jen malá třešnička na dortu. První den Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku český tým dosáhl na 13 zlatých, 14 stříbrných, 9 bronzových medailí.

Adéla Citová, mistryně Evropy a světa z předešlých let z juniorské kategorie potvrdila svou vynikající formu i pro starší věkovou kategorii a obsadila v základním kole 1. místo. Druhé místo zatím patří Kristýně Zahradníčkové ze stejného klubu – Fitness studia Louny. Třetí česká zástupkyně Tereza Kudláčková, skončila na krásném 4. místě.

I v triích patří první tři obsazená místa českým závodnicím – v pořadí Fitness studio Louny, Fitness center Báry a Hanky Šulcové a Aerobik Centrum Brno.

Kategorie párů se představí až zítra dopoledne a v mužích nemáme bohužel žádného českého zástupce. Kategorie sportovního aerobiku mají před sebou ještě semifinále, do finále již postupují z těchto umístění fitness týmy v pořadí takto: