Všechny soutěže Českého svazu aerobiku a fitness se rozjely!!!!!

Hned v září se rozběhly všechny typy soutěží organizované Českým svazem aerobiku a fitness Fisaf.cz.

13. 9. 2020 – Poděbrady ČSH, ČMP, ATS, SAMC

Úvodní soutěž (Česko se hýbe, Českomoravský pohár, Aerobic Team Show a Soutěžní Aerobic Master Class) se konala v Poděbradech 13. 9. za organizace TJ Sokol Poděbrady pod vedením Moniky Sobotkové.

Soutěž v Poděbradech proběhla za výborné organizace a všichni dodržovali nařízená hygienická opatření, která byla nařízena pro tuto soutěž. Všichni závodníci, rodiče i trenéři se na první soutěž po dlouhé pauze velmi těšili. S novou sportovní halou jsme byli velmi spokojení a pro naší soutěž se ukázala jako vyhovující,

zhodnotila Jitka Literová – hlavní manažerka FISAF.cz

Výsledky: SAMC, ČMP, ČSH, ATS

19. – 20. 9. 2020 – Pardubice II. a III.VT

Další víkend 19. – 20. 9. byl v kalendáři vyhrazen závodníkům II. a III. Výkonnostní třídy. Organizaci zajistil tým pod vedením Ivy Chalupníčkové v Pardubicích. I zde vše perfektně fungovalo a závodníci se mohli poprvé v roce 2020 představit v překrásných závodních dresech. Bylo znát, že na přípravu a zdobení měli dostatek času, a že si závodní plochu opravdu užívali po tak dlouhé době.

26. – 27. 9. 2020 – Plzeň I. VT

Do Plzně se sjeli závodníci I. výkonnostní třídy, kteří se také konečně dočkali svého prvního závodu. Čekalo se hlavně na předvedení sestav závodníků, kteří měnili věkové kategorie. Například loňská mistryně světa v kategorii 14 – 16 let Vanda Šimková, poprvé soutěžila v dospělé kategorii a obsadila 4. místo. Závod úplně nevyšel Karolíně Kudláčkové, která po základním kole obsadila 3. místo, ale ve finále se propadla až na 6. místo. Vítězkou kategorie ženy se stala Viktorie Prokopová z Fitness centra Báry a Hanky Šulcových. Svoji první medaili v této kategorii získala Tereza Človečková z SK Studia Sport a zdraví Rýmařov. Nejlepší juniorkou se stala Nicol Ullrichová, loňská mistryně světa z kategorie 11 – 13 let.

3. – 4. 10. 2020 – Kladno I.VT

Tento termín se v Kladně mělo původně konat MČR, které z důvodu pandemie a posunutí závodů bylo přesunuto na pozdější termín do Loun. Rezervovaný termín jsme tak využili pro další závod I.VT, který tentokrát uspořádal nový organizační tým z klubu MK Kladno pod vedením Mgr. Michaely Diviš (Kottnerové). Tohoto závodu se zúčastnilo přes 600 závodníků ve všech věkových kategoriích.

V sobotu se soutěžilo v kategoriích 8 – 10 a 11 – 13 let. V nejmladší kategorii získala zlatou medaili Veronika Sehedi pod vedení trenérky Gábiny Rytířové z Fitstation.cz.

ROZHOVOR s trenérkou Gabrielou Trefnou a závodnicí Veronikou Sehedi

V kategorii fitness týmů aerobik vyhrály Rebelky pod vedení Báry Ptáčkové. V kategorii 11 – 13 se představilo nejvíce závodníků, medaile si v jednotlivých kategoriích rozdělili závodníci z klubů Fitness centra Báry a Hanky Šulcové, Aerobic team Butterfly, MW Team Univerzity Tomáše Bati a Fit studio Venuše Kladno.

V neděli závod pokračoval kategoriemi 14 – 16 a 17 a více let. V kategorii juniorů, se výsledky z Plzně v jednotlivých kategoriích moc nezměnily, v kategorii 17 a více se čekalo na první start Adély Citové. V základním kole byl její výkon poznamenán opakovaným startem, kdy musela čekat na správný výběr hudby její závodní sestavy.  Viktorie Prokopová byla po základním kole na prvním místě a svoje vítězství si obhájila i sestavou ve finále. Podle známek panelu rozhodčích byla 6x na prvním místě.

Kategorie fitness týmů a performance ovládly závodnice  Aerobic team Praha pod vedením trenérky Veroniky Buriš. Zlato z kategorie step si odvezly závodnice ze sportovního klubu Aerobic Oxygen Příbram.

ROZHOVOR s trenérkou Boženkou Čapkovu z BM Fitness Havlíčkův Brod

Nový organizační tým z MK Kladno pod vedením Michaely Diviš si s organizací soutěže podle přísných hygienických opatření poradil skvěle. Ředitelka soutěže si poprvé vyzkoušela, jak je těžká komunikace s některými trenéry, závodníky a rodiči,

pochválila tým Jitka Literová
ROZHOVOR s organizátory soutěže z MK Kladno

Současně se závody první výkonnostní třídy v Kladně a Plzni probíhaly dvě soutěže za organizace týmu z FSA Jany Boučkové pod vedením Jany Boučkové osobně. Tyto soutěže se konaly v termínech 26. 9. v Železném Brodě a 4. 10. v Semilech. Jednalo se o soutěže ČSH, ČMP, ATS a SAMC.

Dle informací od organizátorky soutěže vše proběhlo ke spokojenosti závodníků a rodičů. Všichni závodníci, trenéři i diváci dodržovali nařízená opatření a měli radost, že FISAF.cz soutěže nezrušil, a že se stále snaží závodníkům soutěže uspořádat i za těchto nelehkých podmínek,