Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a fitness: Eva Matějovičová, mistryně Evropy, triumfuje i na domácí půdě!

V neděli 20. října 2024 se v Brně uskutečnilo finále Mistrovství České republiky 2024 ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Soutěžilo se v kategoriích catet, junior, youth, adult a masters. Součástí akce bylo také Republikové finále o pohár Jitky Poláškové pro dětskou kategorii. Letos bylo mistrovství otevřeno i pro mezinárodní účastníky, což přilákalo závodníky z dalších pěti zemí.

Na mistrovství se sjelo 593 závodníků a 96 trenérů. Všem našim závodníkům patří obrovská gratulace, a velké díky náleží i organizátorce Lucii Balharové z OneClubu Brno, jejímu týmu, městu Brno a všem partnerům, kteří tuto akci podpořili. Letošní ročník proběhl ve dnech 19. – 20. října 2024 v Brně.

Hlavní favoritkou dospělé kategorie byla Eva Matějovičová z Aerobic Teamu Praha, letošní Mistryně Evropy. Stříbro si odvezla Vanda Šimková z MV Teamu Univerzity Tomáše Bati a bronz získala Tereza Miková z Aerobic Teamu Praha.

V kategorii youth ženy triumfovala Aneta Bedrnová z Aerobic Teamu Butterfly, dvojnásobná mistryně Evropy. Stříbro získala Viktorie Fedorová z Fitstation.cz a bronz Veronika Nováková z MV Teamu Univerzity Tomáše Bati.

Viktorie Fedorová

Napínavý souboj se odehrál v kategorii dospělá dua. Zlatou medaili si odvezli Jáchym Hanák a Karolína Knedlová z MV Teamu Univerzity Tomáše Bati, stříbro Alexandra Judickaja s Terezou Mikovou z Aerobic Teamu Praha a bronz Tomáš Absolon s Karolínou Kudláčkovou ze Studia K Barrandov.

V kategorii trií zvítězily Nikol Ullrichová, Viktorie Čedíková a Aneta Bedrnová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové. Stříbro si odvezl tým FIRE z Fitstation.cz ve složení Natálie Jabůrková, Valerie Fedorová a Viktorie Fedorová. Třetí místo obsadila děvčata z Fit studia D: Adéla Soukupová, Aneta Moravečková a Veronika Šeráková.

Kategorii grande aerobik ovládlo Fit studio D s týmem XENA, stříbro putuje do Aerobic Dancers Kladno a bronz získal tým z Fit studia D s názvem skladby We will see.

V kategorii Aerobic Petite zvítězil tým z Aerobic Teamu Zlín se skladbou PinUp girls, stříbro získal Sportovní klub MK Kladno se skladbou GIRLS POWER a bronz putuje do JŠA Domyno Ivy Farářové s názvem týmu Casino night.

V kategorii Master si zlato odvezla Aneta Kůrková.

„Letošní otevřené Mistrovství České republiky potvrdilo vedoucí pozici našich závodníků na mezinárodní úrovni. Vedle skvělých závodníků v kategoriích mládeže a dospělých máme obrovskou radost z kadetů i juniorů, kteří předvádí neuvěřitelné výkony. Těšíme na příští rok, kdy se v České republice sejde světová špička sportovního aerobiku a fitness,“ zhodnotila závod prezidentka svazu Jana Havrdová a pozvala na FISAF International World Sport Aerobic and Fitness Championships, které proběhne v pražské hale Královka v termínu 22.-26.10. 2025 společně s Mistrovstvím světa v Hip Hop Unite.

Celá akce proběhla za podpory Národní sportovní agentury.

Kompletní výsledky všech kategorií MČR ve sportovním aerobiku a fitness naleznete zde:

Záznam z Mistrovství České republiky bude vysílat Česká televize na programu ČT Sport

• Pátek 25. 10. 2024 v 16:25
  • Pátek 25. 10. 2024 po půlnoci v 04:05
  • Neděle 27. 10. 2024 v 06:00
  • Čtvrtek 31. 10. 2024 v 10:45